Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją, która przyświeca tej inicjatywie jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 grudnia 1939 r. w Emilianowie rozpoczęła realizację programu Laboratoria Przyszłości. W ramach dofinansowania z programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została zaopatrzona w nowoczesny sprzęt. Zakupiliśmy między innymi: drukarkę 3D, mikroskop, sprzęt do rejestracji audiowizualnej (m.in. aparat fotograficzny, parasol do robienia zdjęć, statywy, stabilizator, mikrofon, zestaw bezprzewodowy) oraz lutownicę.

Do tej pory nasi uczniowie wykorzystali sprzęt na zajęciach technicznych i przyrodniczych. Zapoznali się z obsługą sprzętów dostępnych w naszej szkole oraz ich zastosowaniem w życiu codziennym i zawodowym. Zagłębiali tajniki sztuki lutowania, wykonywania zdjęć oraz budowania robotów. Dzięki zakupionemu sprzętowi fotograficznemu, uczniowie na bieżąco dokumentują wszystkie uroczystości i przedsięwzięcia szkolne.

Zajęcia sprawiają uczniom wiele radości, a wraz z każdą nową odkrytą funkcją naszych nowoczesnych sprzętów sprawiają im coraz więcej satysfakcji.