Intelino Smart Train – Inteligentny elektryczny pociąg akumulatorowy z torem - styczeń 2023 r.

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie kl. V wykorzystując zestaw Intelinio Smart Train zaprogramowali interaktywne trasy jazdy pociągu. Za pomocą umieszczanych odpowiednio kolorowych płytek na torach lokomotywa z wagonem wykonywała różnego typu zadania.  Wykorzystując zawansowaną technologię robotyczną nasz zestaw przyśpieszał, zwalniał, zmieniał kierunek jazdy, zatrzymywał się, odczepiał i doczepiał wagon, wydawał dźwięki itp.

Przeprowadzone zajęcia z pociągiem Intelinio Smart Train były doskonałym sposobem uczenia się programowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

W ramach zajęć rozwijających programowanie i robotykę uczniowie klasy VIII także korzystali z zestawu  Intelinio Smart Train. Wykorzystując najnowszą technologię w dziedzinie robotyki uczniowie starszej klasy dodatkowo sterowali pociągiem zdalnie za pośrednictwem aplikacji. Dzięki zajęciom uczniowie współpracowali w grupie, rozwijali dedukcję oraz myślenie analityczne   i algorytmiczne.