Wycieczka w Tatry

Uczniowie naszej szkoły w dniach 31 maja-1-2 czerwca 2023 r. wyjechali na szkolną wycieczkę w Tatry.

Pierwszym celem wyprawy była stolica Podhala i Tatr - Zakopane. Po wjechaniu kolejką linowo- terenową na Gubałówkę młodzi turyści zachwycali się pięknymi widokami na górskie szczyty Tatr oraz podziwiali panoramę Zakopanego. Niemałą atrakcją był również spacer po Krupówkach- reprezentacyjnej ulicy Zakopanego.

Drugiego dnia wycieczki, pani Ela- przewodniczka górska zaprowadziła uczniów do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie było łatwo, ale udało się. Przez sześć godzin młodzi turyści wędrowali Doliną Kościeliską, podziwiając malownicze tatrzańskie krajobrazy. Spacer po drodze wśród gór i lasów uprzyjemniał Kościeliski Potok, który towarzyszył turystom prawie do samego schroniska Ornak. Nie lada wyzwaniem było przejście przez Jaskinię Smoczą, znajdującą się w dolnej części Wąwozu Kraków. Aby przejść, potrzebne były latarki. Dodatkowym utrudnieniem były śliskie skały, a pomagały klamry, drabiny i łańcuchy przytwierdzone do skał.

Po powrocie do pensjonatu Reymontówka czekał na zmęczonych uczestników wyprawy smaczny obiad z deserem w postaci lodów.

Po krótkim odpoczynku uczniowie udali się do Zakopanego, aby obejrzeć z bliska miejsce, gdzie odbywają się turnieje skoków narciarskich. Przy Wielkiej i Małej Krokwi wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia. Nie zapomnieli również o zakupie pamiątek dla swoich bliskich.  Natomiast wieczorem wszyscy odpoczywali przy ognisku, śpiewając góralskie piosenki.

Trzeci dzień wycieczki był równie intensywny, bowiem młodzi turyści odwiedzili największy park rozrywki w Polsce - Energylandię w Zatorze. Przez prawie sześć godzin bawili się, korzystając z różnego rodzaju atrakcji. Każdy mógł wybrać coś, co go zainteresowało. Teren parku jest olbrzymi, więc należało wykorzystać mapki, aby trafić do wybranej strefy atrakcji. Z tym wyzwaniem również wszyscy uczestnicy poradzili sobie doskonale.

Z cudownymi wspomnieniami, niezapomnianymi przeżyciami, nowymi doświadczeniami i wiedzą, oraz z uśmiechem na twarzach nasi uczniowie wrócili uszczęśliwieni do swoich domów.